Podstawowa nauka o oszczędzaniu mówi: zrezygnuj z jednej przyjemności i odkładaj te pieniądze do skarbonki. Po jakimś czasie zauważysz jak dużo wydajesz na jedną rzecz, co pozwoli Ci zaoszczędzić kilkaset złotych rocznie, w zależności jak duża jest to przyjemność. Ankietowani są zgodni – przede wszystkim jest to kupno kawy na wynos. Niemalże dwie trzecie Amerykanów i jedna trzecia Polaków każdego dnia kupuje kawę na wynos. Średni koszt kawy to od pięciu do siedmiu złotych wydawanych niemalże każdego dnia. Miesięcznie generuje to spore koszty, które można zaoszczędzić.
Jeśli tak jak większość, należysz do grupy która kupuje codziennie kawę, może warto zastanowić się dlaczego to robisz. Czy dlatego, że nie masz czasu przygotować jej w domu? Może smakuje Ci kawa konkretnego z danej kawiarni? A może po prostu nie lubisz kawy, którą przygotowuje się bez użycia ekspresu. Teraz pomyśl nad rozwiązaniem. Najczęściej problem tkwi w sprzęcie. Inwestycja w ekspres do kawy ciśnieniowy to najlepsze, co możesz zrobić. Przygotowuje kawę szybko, a kubek termiczny w którym będziesz mógł ją zabierać ze sobą to niewielki koszt. Warto to przemyśleć, aby zaoszczędzić setki złotych rocznie. Czy nie jest to kusząca opcja?
Ulubioną kawę, którą kupujesz w kawiarni zawsze można kupić w ziarenkach. Przez co nie można mieć już żadnych wymówek – po prostu zabierzesz kawę ze sobą do domu, a ta wystarczy Ci na bardzo długo, abyś mógł cieszyć się smakiem. Dodatkowymi korzyściami z zakupu ekspresu zdecydowanie będzie możliwość zaskoczenia własnej rodziny lub znajomych – pomyśl jak cudownie będzie poczęstować gości kawą z ekspresu. Gwarantujemy, że z pewnością na samotność nie będzie można narzekać.
Jeśli powodów dla których inwestycja w ekspres nie jest oczywista, będzie dodatkowa opcja, a mianowicie – możliwość zwrócenia go, bez podania przyczyny najczęściej do sześćdziesięciu dni od daty zakupu. Jeśli jednak to nie jest opcja dla Ciebie, po prostu zwrócisz go i będziesz mógł dalej kupować kawę, tak jak lubisz najbardziej. Jednak, co do tego jesteśmy zgodni – zakochasz się w tym ekspresie od razu i nigdy więcej go nie oddasz.

This entry was posted in Blog.