Każdy właściciel baru doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż jego prowadzenie jest niezwykle trudne. Wiąże się ono z wieloma obowiązkami, które czasem trudno przewidzieć. Szef ma na głowie sporo spraw. Praktycznie każda decyzja w lokalu musi zostać przez niego zaakceptowana. Musi więc on doskonale orientować się, co dzieje się w barze, czego potrzeba, co należy kupić, zmienić, bądź załatwić.
Pierwszą rzeczą, bez jakiej każdy lokal tego typu nie ma prawa istnieć są z pewnością akcesoria barmańskie. Można je zakupić oczywiście w specjalistycznych sklepach. Ale pomocne okażą się również odpowiednie hurtownie, a w ostateczności- nawet Internet. W sieci można przecież kupić absolutnie wszystkie. Na prawdę- wszystko.
Jeśli mowa już o akcesoriach barmańskich, nie możemy pominąć najważniejszego z nich. To dystrybutor do piwa. Nikt chyba nie wyobraża sobie baru bez takowego urządzenia. Wieczorne spotkanie ze znajomymi po pracy, mecz narodowej reprezentacji, plotki z przyjaciółkami. Wszystkie te okazje nie obejdą się bez zimnego piwa z pianką. A takie doznania możliwe będą jedynie, gdy w barze znajdować się będzie dystrybutor do piwa. Bo tego typu napój w butelce, czy puszce, a nawet przelany do szklanki, nie będzie równał się z piwem lanym.
A inne akcesoria? Szejkery, oryginalne szklanki do rozmaitych drinków, słomki, dekoracje do kieliszków, soki, alkohole. Nie są one wcale mniej ważne. To także konieczność. W prawdziwym barze znajdziemy wiele alkoholi. Wódka, whisky, wino, szampan i tak dalej. Wszystkie możliwe smaki, jakie pozwolą na przygotowanie fantazyjnych drinków. Ale warto również pamiętać o osobach niepijących. Profesjonalista z pewnością z łatwością wykona wspaniałe drinki bez nawet kropli alkoholu. Ale to możliwe jest tylko, gdy bar wyposażony jest w rzeczy, jakimi są akcesoria barmańskie.
Prowadzeni baru to z pewnością ogromna przyjemność. Jednak należy też pamiętać o tym, iż jeszcze większa odpowiedzialność. Wymaga niemałego zaangażowania i oczywiście- pieniędzy. Bo nie ma nic za darmo.

This entry was posted in Blog.